Neden Vakıf Taşdelen

Doğal kaynak suyunu, geçmişten günümüze cam damacanalarda sunan Vakıf Taşdelen su, Sağlıklı ve zinde olmak için yeterli miktarda kaliteli su içmeyi öneriyor. Su metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlar, vücut ısısını dengeler, sindirime yardımcı olur. Vücudumuzun % 60'ı, Beynimizin % 75'i, kanımızın % 82'si, akciğerlerimizin neredeyse % 90'ı sudan oluşmaktadır.

Su; içindeki elementler sayesinde, sağlığın devamı ve korunması için etkilidir. Su alınan gıdaların enerjiye dönüşmesinde, böbreklerin düzenli çalışması için gereklidir.
Sağlıklı, enerjik olmak, fazla kilolardan kurtulmak ve mükemmel bir bedene sahip olmak, besinleri sindirmek, genç kalmak, cildimizin daha elastik bir görünüme sahip olması için günde ortalama 2-2,5 litre su tüketmelidir.

 

Hamilelikte Su Tüketimi

Hamilelikte su tüketimi bebeğin ve annenin sağlıklı bir doğuma hazırlanması açısından çok önemlidir, sağlıklı bir annenin ortalama günde 3 litre su tüketmesi gerekir. Hamileliğin ilk aylarında bebeğin % 74'ü sudur, bu oran hamileliğin 6.ayında % 90 olur.

Anne susuz kaldığında bebeğinde susuz kaldığını unutmamak gerekir. Ayrıca annenin kasılma sorunları ve dolayısıyla erken doğum riski olabilir. Annelerin sodyum diyetine uygun sular tüketmesi durumunda vücut daha az su toplar dolayısıyla vücutta ödem oluşma riski azalmış olur. Sindirime yardımcı olan, sodyum diyetine uygun, mineral yapısı dengeli su tüketilmesini öneriyoruz.

Emziren Annenin Su İhtiyacı

Anne sütünün % 87'sini su oluşturur. Bebeğimizin büyümesi ve gelişmesi için anne sütü oldukça önemlidir. Emzirme dönemi iyi olan çocukların bağışıklık sitemi güçlü olduğu için pek çok hastalığa karşı direnç gösterirler. Anne sütünün fazla olması için kullandığımız suya dikkat etmeliyiz ve bebeklerin annenin yediklerin içtiklerinden direk etkilendiğini unutmamalıyız.

 
 

Bebeklerde Su İhtiyacı

Yetişkinlere göre bebeklerin su ihtiyacı 3 kat daha fazladır. Su ihtiyacını bebek ilk aylarda anne sütüyle karşılar daha sonraları buna suda eklenir. Bebekler sıcaktan yetişkinlere göre daha fazla etkilenir, ishal, kusma, kabızlık gibi rahatsızlıklarla çok sık karşılaşılır.

Mineral yapısı dengeli, yumuşak su tüketilmesi, mamaların bu özellikteki sularla hazırlanması durumunda gelişim sürecinde olan bebeklerin böbrekleri yorulmaz, kabızlık, gaz, sorunları ile karşılaşma riskini azalmış olur. Bebeklerimizin mamalarını hazırlarken seçtiğimiz suyun, böbrekleri yormamasına ve sindirimi zorlaştırmamasına dikkat etmeliyiz. Anne sütünün PH değeri 6,8' dir.

Sporcular İçin

Sporcular su kaybına uğrar, bu da yorgunluk, baş ağrısı halsizlik yapar. Su kaybınızı gidermek için yeteri kadar su tüketirseniz daha dinç ve zinde hissedersiniz. 
Sipariş Ver